Sieczkarnie samobieżne New Holland
ImageSieczkarnie samobieżne: Firma New Holland świętuje 50 lat nieprzerwanego rozwoju
 
- 1961-2011: Półwiecze pionierskich innowacji, które zrewolucjonizowały branżę
- Firma New Holland świętuje w wielkim stylu poprzez wprowadzenie na rynek limitowanej edycji maszyn FR9000 z okazji 50-lecia
- Produkowane w Centrum Doskonałości w Zedelgem

Historia sieczkarni samobieżnych rozpoczęła się w roku 1961, kiedy to firma New Holland zdecydowała się na śmiały i całkowicie futurystyczny ruch jak na owe czasy, a mianowicie przekształcenie swojej słynnej sieczkarni czepianej do ciągnika w maszynę wyposażoną we własny silnik i elementy sterownicze. Począwszy od tego momentu, pionierski i innowacyjny rozwój, który zawsze charakteryzował firmę New Holland, jest wyrażany w nieprzerwany sposób. Sieczkarnie samobieżne marki New Holland przyczyniły się do powstania szeregu wynalazków, które zrewolucjonizowały branżę i umożliwiają rolnikom i przedsiębiorcom rolnym zwiększenie produktywności, poprawę jakości, efektywności, bezpieczeństwa i komfortu pracy.
 
Image 
 
Wśród najważniejszych wynalazków, obecnie stosowanych w maszynach należących do serii FR9000 należy wymienić:

System Metaloc™ wykrywający i wyrzucający metalowe przedmioty ze zbieranej paszy. System ten stanowi aktywną ochronę dla maszyny i żywego inwentarza.

System Adjust-O-Matic™ ostrzący noże i automatycznie regulujący odstęp pomiędzy nożem a elementem ostrzącym. Przekłada się to na lepszą jakość pasz  i zmniejszenie zapotrzebowania na moc.

System Variflow™ automatycznie dostosowujący pozycję dmuchawy w stosunku do głowicy tnącej podczas korzystania z mechanizmu zgniatacza ziarna. Zoptymalizowane osiągi dmuchawy.

System Power Cruise™ II dostosowujący prędkość silnika i prędkość względem podłoża do obciążenia i plonów. Pozwala on zaoszczędzić nawet 15% paliwa podczas prac polowych i do 20% paliwa podczas transportu drogowego.

System IntelliFill™ z kamerą 3D do automatycznego napełniania przyczepy. Pozwala on uniknąć straty czasu lub utraty produktu, a operator może się lepiej skupić na zbiorze plonów. Zdobywca nagrody za innowację na wystawie EIMA 2010 i złotego medalu na targach Agritechnica 2009.

Monitor z ekranem dotykowym IntelliView™ III i dźwignia wielofunkcyjna CommandGrip™. Maksymalnie intuicyjna i prosta obsługa możliwa jest dzięki jednemu z najbardziej udanych systemów sterowania i regulacji na rynku. Teraz rozwiązanie to zastosowano również w nowych ciągnikach New Holland należących do serii T7 i T8.

System napędzania wałków zasilających HydroLoc™ umożliwiający błyskawiczne dostosowanie długości cięcia do konkretnych potrzeb podczas pracy.

Niezależna regulacja prędkości hedera zbierającego, szczególnie przydatna w przypadku dużych szerokości hederów i trudnych warunkach zbiorów. Prędkość hedera można regulować w niezależny sposób za pomocą wałków zasilających, co optymalizuje koszenie i zbiór paszy.

Wszystkie te wysoce innowacyjne i produktywne systemy zostały zastosowane w limitowanej edycji kombajnu FR9000, wyprodukowanego w celu uczczenia 50-tej rocznicy powstania pierwszego samojezdnego silosokombajnu.

Wyprodukowany w ograniczonej liczbie sztuk jubileuszowy model FR9000 posiada przyciągające wzrok elementy stylizacji: kalkomanie pamiątkowe, chromowaną rurę wydechową, luksusowy fotel i obitą skórą kierownicę. Ten prawdziwy „spersonalizowany” model przeznaczony jest dla użytkowników, którzy pragną posiadać maszynę symbolizującą doskonałość firmy New Holland w dziedzinie zbioru pasz.

Oczywiście również ta wersja specjalna została opracowana i wyprodukowana w Centrum Doskonałości Maszyn do zbiorów firmy New Holland w belgijskiej miejscowości Zedelgem.

Centrum w Zedelgem jest jednym z najważniejszych miejsc na świecie w branży maszyn do zbiorów. Mieści ono w sobie nie tylko działy inżynierii i produkcji kombajnów, pras do belowania i sieczkarni New Holland, ale również ogromny obszar do testowania, idealnie wyposażone centrum szkoleniowe dla dealerów, odnowione niedawno centrum dla gości oraz salon wystawowy, w którym można podziwiać imponującą paradę niebiesko-żółtych maszyn New Holland.

Źródło: New Holland