Nowości rynkowe - maszyny rolnicze
Amazone prezentuje swój pierwszy, samojezdny opryskiwacz
ImageWraz z Pantera 4001, w grudniu 2010 roku, Amazone wprowadza na rynek nowy, samojezdny opryskiwacz polowy, w którym nie tylko technika ochrony roślin ale także pojazd nośny pochodzą z własnej produkcji. Z długością 8,40 m , wysokością 3,80 m i szerokością 2,75 m nowy, flagowy okręt w rodzinie opryskiwaczy polowych, imponuje także mocą 200 KM. Przód wyróżnia nowa, komfortowa kabina sprawiająca, że praca kierowcy jest łatwiejsza i wygodniejsza. Za kabiną znajduje się mieszczący 4.000 litrów zbiornik cieczy roboczej oraz belka polowa Super-L o szerokości roboczej do 40 m, z którymi, przy dobrze rozłożonej powierzchni, pola osiąga się wydajności powyżej 20 ha na godzinę. Taką technikę wykorzystuje się w dużych gospodarstwach rolnych oraz w pracy świadczonej przez firmy usługowe na rzecz wielu rolników. Samojezdny opryskiwacz polowy Amazone przenosi na wyższy poziom technologię ochrony roślin chroniącą środowisko naturalne a będącą na wyposażeniu opryskiwaczy zawieszanych i zaczepianych, .
Czytaj całość...
Kombajn do zbioru buraków cukrowych Big Six w Polsce!
ImageOd 09-12 listopada 2010 roku, w różnych gospodarstwach rolnych w różnych regionach Polski, Agrifac wraz ze swoimi dilerami (MT Agro, Agriteam, Agro-Południe) zorganizował pokaz pracy całkowicie odnowionego modelu Big Six produkcji Agrifac.
Czytaj całość...
System komunikacji KUHN ISOBUS dla rozsiewaczy nawozów, pras i owijarek bel
ImagePowołanie zrzeszenia producentów maszyn CCI (Competence Center Isobus), którego jednym z założycieli jest firma KUHN, zaowocowało stworzeniem systemu komunikacji ISOBUS dla 3 grup maszyn :
Czytaj całość...
Kompletny program EDX!
ImageAmazone rozwinęła swój program siewników punktowych EDX o trzy nowe, zawieszane jednostki. Wraz z pięcioma różnymi typami, do dyspozycji trzecg rodzajów gospodarstw rolnych oddane zostały do użytku wysokowydajne maszyny w pełni odpowiadające ich wymaganiom.
Czytaj całość...
Flagowy model sieczkarni samojezdnej 7950i
ImageW sieczkarni polowej 7950i znajdują się trzy tryby unikalnego inteligentnego systemu sterowania. Prezentujemy model „z górnej półki” sieczkarni samojezdnej 7950i z silnikiem o mocy 812 KM. Ta wysokowydajna maszyna dla usługodawców jest zdolna do zbioru nawet 300 ton kukurydzy na godzinę, napełniając przyczepę o pojemności 40 metrów sześciennych w niespełna 2 i pół minuty. W ciągu jednej godziny można odstawić do silosu 26 takich przyczep celem zagęszczenia zielonki.
Czytaj całość...
Nowoczesne rozwiązania w technologii zbioru zielonki w prasach John Debre: Prasa 623 MultiCrop
ImageW prasie 623 w standardzie znajduje się mechanizm usuwający niedrożności. W sezonie 2010 John Deere zaprezentował nowe prasy zwijające stałokomorowe serii 603 i 604, zmiennokomorowe serii 802 i 804 oraz prasoowijarki serii 704. Prasy i prasoowijarki produkowane są w fabryce położonej w miejscowości Arc-les-Gray we Francji.
Czytaj całość...
W przyszłości tylko SCR!
ImageFirma New Holland Agriculture jest pierwszym producentem maszyn rolniczych, który przedstawia jasny plan spełnienia wymogów normy Tier 4B (finalna wersja normy Tier 4).
Czytaj całość...
Kompaktowa brona talerzowa Catros+
ImageSpecjalnie do szybkiej, płytkiej, intensywnie mieszającej glebę uprawy, Amazone oferuje nową, kompaktową bronę talerzową Catros+.  Dzięki dużym, zębatym talerzom o średnicy 510 mm, Catros+  o szerokościach roboczych 3,0 oraz 3,5 m wyjątkowo dobrze nadaje się do uprawy ze znaczną ilością słomy. Catros+ to idealne narzędzia także do płytkiej uprawy ściernisk po kukurydzy,  zrywania darni i rekultywacji ugorów.
Czytaj całość...