Kombajn do zbioru buraków cukrowych Big Six w Polsce!
ImageOd 09-12 listopada 2010 roku, w różnych gospodarstwach rolnych w różnych regionach Polski, Agrifac wraz ze swoimi dilerami (MT Agro, Agriteam, Agro-Południe) zorganizował pokaz pracy całkowicie odnowionego modelu Big Six produkcji Agrifac.
 
Jest to świetny model 6-rzędowego samojezdnego kombajnu do zbioru buraków cukrowych z zasobnikiem o ładowności 28 ton oraz sterowaniem i napędem na 6 kół. Zalety nowego modelu Big Six to unikalny rozkład masy na wszystkie sześć kół i niski nacisk na podłoże, fantastyczna zwrotność, unikalne ustawienie przenośników oraz komfortowa i przestrzenna kabina. Big Six wyposażony jest w system EcoTronicPlus oparty na CAN-bus.

System EcoTronicPlus gwarantuje optymalne interakcje pomiędzy operatorem a maszyną, zarządzanie silnikiem oraz monitorowanie całej maszyny. Big Six może być wyposażony w różne systemy ogławiania i wyorywania. Wybór pomiędzy ogławiaczami to standardowy z bocznym wyrzutnikiem liści, zintegrowany lub CombiPlus. Wybór pomiędzy agregatami wyorującymi to wybór między systemem ExcenterPlus (lemieszowy) lub RotoLiftPlus (talerzowy). Całkowicie nowy model kabiny zapewnia optymalną widoczność w każdym kierunku i komfortowe warunki pracy dla operatora.

Był to pierwszy taki pokaz samojezdną sześciorzędową maszyną w Polsce. Plantatorzy buraka cukrowego nie wierzyli, iż kombajn będzie naprawdę próbował kopać w tak złych warunkach pogodowych i zjechali się licznie aby na własne oczy zobaczyć maszynę na polu.
 
Image 
 
Kombajn był w stanie osiągnąć prędkości robocze nawet do 8,5 km/h. W tym okresie jesiennym w związku z silnymi opadami deszczu pola zostały „zalane” wodą , co przyczyniło się do intensywnego rozwoju chwastów. Pomimo tego, Big Six nie miał żadnych problemów z wykopaniem i wyczyszczeniem buraków. Maszyna wyposażona była w nowy system wyorywania ExcenterPlus.

Kiedy wieczorem zaczęło się już ściemniać, światła kombajnu umożliwiły kontynuowanie prac aż do późnych godzin nocnych.

Agrifac Machinery B.V. produkuje również samojezdne i zaczepiane opryskiwacze oraz samojezdne kombajny do zbioru ziemniaków. Wszystkie maszyny charakteryzują się wysoką jakością, wydajnością i wiodącą na ryku technologią zaś spośród konkurencji wyróżniają się głównie dzięki obniżonym kosztom produkcji z jednego hektara.

Wszystkim gosciom serdecznie dziękujemy za przybycie a naszym dilerom za pomoc w zorganizowaniu pokazu!